Aktualności

Repertuar luty – kwiecień

W lutym na dużej scenie Teatru premiera Szekspirowskiego Króla Leara→ w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, z Janem Englertem w roli tytułowej, w kwietniu na Scenie przy Wierzbowej premiera Gry snów→ Strindberga w reżyserii Sławomira Narlocha. Ponadto wśród wielu propozycji trzymiesięcznego repertuaru – Piknik pod Wiszącą Skałą→ w realizacji Leny Frankiewicz, Opowieści Lasku Wiedeńskiego→ von Horvátha w inscenizacji Małgorzaty Bogajewskiej oraz Czekając na Godota→ Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka.

Aktualizacja 8.02.2024: Uprzejmie informujemy o zmianie w repertuarze kwietniowym. W dniach 27 i 28 kwietnia w miejsce spektaklu Kordian zostaje wprowadzony spektakl Fredro. Rok Jubileuszowy.

ZOBACZ REPERTUAR W KALENDARIUM; BILETY ONLINE →

COMIESIĘCZNE PROGRAMY – TEATR DLA SENIORÓW, TEATR DLA STUDENTÓW →

Marta Wągrocka (Marion), Justyna Kowalska (Blanche), Katarzyna Pośpiech (Rosamunda), Michalina Łabacz (Miranda), Anna Bieżyńska (Lily), Zuzanna Saporznikow (Irma), Paulina Szostak (Edyta). Fot. Magda Hueckel
Marta Wągrocka (Marion), Justyna Kowalska (Blanche), Katarzyna Pośpiech (Rosamunda), Michalina Łabacz (Miranda), Anna Bieżyńska (Lily), Zuzanna Saporznikow (Irma), Paulina Szostak (Edyta) w Pikniku pod Wiszącą Skałą wg Joan Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz. Fot. Magda Hueckel

• Sala Bogusławskiego

24 lutego odbędzie się premiera wielkiego traktatu o naturze ludzkiej – Szekspirowskiego Króla Leara→ w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego, z Janem Englertem w roli tytułowej.

Na dużej scenie Teatru także Tartuffe→ Molière’a (pożegnanie z tytułem →), historia demonicznego obłudnika przygotowana przez Jacques’a Lassalle’a oraz widowisko Fredro. Rok Jubileuszowy→ w reżyserii Jana Englerta, ukazujące mniej znane strony słynnego komediopisarza oraz refleksję nad jego twórczością.

Zapraszamy na Mickiewiczowskie Dziady→, opowieść o wspólnocie i jednostce w wymiarze egzystencjalnym i narodowym w scenicznej interpretacji Eimuntasa Nekrošiusa.

Przedstawiamy wielki dramat polityczny o ludzkich namiętnościach wplecionych w bezwzględną machinę Historii – Marię Stuart→ Schillera w inscenizacji Grzegorza Wiśniewskiego oraz teatralną adaptację powieści Lindsay w reżyserii Leny Frankiewicz – opowiadający o dojrzewaniu w postkolonialnej rzeczywistości Piknik pod Wiszącą Skałą→

W repertuarze także spektakle muzyczne: Alicji Kraina Czarów→ wg Carrolla w inscenizacji Sławomira Narlocha, z kompozycjami Jakuba Gawlika – fascynująca, pełna zagadek teatralna podróż po świecie dzieciństwa i zakamarkach pamięci, odsłaniający wiele oblicz miłości Szekspirowski Wieczór Trzech Króli→ w reżyserii Piotra Cieplaka, z muzyką Jana Duszyńskiego oraz operetka wszech czasów Zemsta nietoperza→ Straussa w inscenizacji Michała Zadary, pod kierownictwem muzycznym Justyny Skoczek.

W marcu zapraszamy na Ostry dyżur poetycki→, cykliczne spotkania z poezją, których pomysłodawczynią i autorką scenariusza jest Krystyna Gucewicz. 

Scena zbiorowa. Na pierwszym planie: Beata Ścibakówna (Waleria). Fot. Marta Ankiersztejn
Scena zbiorowa. Na pierwszym planie: Beata Ścibakówna (Waleria) w Opowieściach Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. Fot. Marta Ankiersztejn


• Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego

13 kwietnia zapraszamy na przygotowywaną przez Sławomira Narlocha premierę Gry snów→, wizyjnego dramatu Augusta Strindberga, w którym nadzieja przeplata się z cierpieniem, smutek ze śmiesznością, a pogoń ku szczęściu wydaje się snem bez końca. 

Przedstawiamy sztukę von Horvátha o drobnomieszczańskiej mentalności i świecie w momencie przesilenia – Opowieści Lasku Wiedeńskiego→ w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej oraz dramat o sztuce teatru, zgorzknieniu i pułapkach egzystencji – Komedianta→ Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika, z Jerzym Radziwiłowiczem w roli tytułowej.

Gramy przygotowaną przez Kubę Kowalskiego Ibsenowską Heddę Gabler→, rzecz o poszukiwaniu wolności i piękna w świecie mieszczańskich konwenansów.

Zapraszamy na realizacje Wojciecha Farugi –Dekalog→ wg słynnych scenariuszy filmowych Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza oraz na opowiadającą o świętości i grzechu Matkę Joannę od Aniołów→ Iwaszkiewicza.

Przedstawiamy historię wojennej miłości i wojennej traumy – Jak być kochaną→ Brandysa w realizacji Leny Frankiewicz. 

Gramy Barona Münchhasena dla dorosłych→ autorstwa i w reżyserii Macieja Wojtyszki, historię XVIII-wiecznego mistyfikatora i fantasty oraz Skórę węża→ napisaną i zrealizowaną przez Artura Urbańskiego, rzecz o kobietach związanych z legendą teatru, Bertoltem Brechtem. 


Mariusz Benoit (Estragon), Jerzy Radziwiłowicz (Vladimir). Fot. Marta Ankiersztejn
Mariusz Benoit (Estragon), Jerzy Radziwiłowicz (Vladimir) w Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka. Fot. Marta Ankiersztejn

• Scena Studio

Zapraszamy na dramatu o absurdzie życia i daremnych ludzkich nadziejach – Czekając na Godota→ Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka.  

W repertuarze Molierowski Mizantrop→ w realizacji Jana Englerta, opowieść o egoizmie i empatii, o sensie i znaczeniu hipokryzji. 

Przedstawiamy przygotowany przez Annę Gryszkównę Śnieg, młodopolski dramat Przybyszewskiego podejmujący tematy ludzkiej tęsknoty i uwikłania w namiętności.

Gramy wyreżyserowaną przez Grzegorza Wiśniewskiego Sonatę jesienną Bergmana, opowieść o pragnieniu miłości i akceptacji oraz o cenie, jaką przychodzi zapłacić za artystyczne spełnienie oraz przygotowanych przez Artura Urbańskiego Twórców obrazów→ Enquista, historię szwedzkich twóców, w tym literackiej noblistki Selmy Lagerlöf.

W repertuarze również dramat najnowszy – opowieść o młodych ludziach stojących przed pierwszymi ważnymi życiowymi wyborami – Tchnienie→ Macmillana w realizacji Grzegorza Małeckiego.

Dla dzieci i opiekunów przedstawiamy radosną, pełną psot i scenicznych metamorfoz Pchłę Szachrajkę→ Brzechwy w realizacji Anny Seniuk, do muzyki Macieja Małeckiego. 

 
Rezerwacja telefoniczna, informacja o voucherach czynna w godzinach:
pon.–pt. 9:00–19:00
so.–nd. 15:00–19:00
tel.: 22 69 20 60422 69 20 664


Kasy Teatru czynne w godzinach:
Kasa przy pl. Teatralnym 3
wt.–nd. 15:00–19:00

Kasa przy ul. Wierzbowej 3
czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na Scenie przy Wierzbowej lub na Scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

Informacje o biletach, voucherach, sprzedaży online, zwrotach i repertuarze:
e-mail: pomoc_bilety@narodowy.pl

Sprzedaż biletów i voucherów online:
bilety.narodowy.pl

Repertuar może ulec zmianie.

SPRZEDAŻ I REZERWACJA BILETÓW, VOUCHERY, BEZPIECZEŃSTWO SANITARNE (WYCIĄGI Z REGULAMINÓW, REGULAMINY) →

 • Repertuar luty – kwiecień

  W lutym premiera Szekspirowskiego Króla Leara, w kwietniu premiera Gry snów Strindberga. Ponadto wśród wielu tytułów – Piknik pod Wiszącą Skałą.

 • TEATR DLA SENIORÓW I STUDENTÓW

  Bilety promocyjne dla seniorów i studentów w cenie od 30 do 50 zł – wiele propozycji od lutego do kwietnia. 

 • TARTUFFE – pożegnanie z tytułem

  Po niemal osiemnastu latach od premiery, w marcu pożegnamy spektakl Tartuffe albo Szalbierz Molière’a w reżyserii Jacques’a Lassalle’a. 

 • SONATA JESIENNA – 100 przedstawienie!

  Sonatę jesienną Ingmara Bergmana w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego 7 kwietnia pokażemy po raz setny.


 • FREDRO na Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

  Fredrę. Rok Jubileuszowy w reżyserii Jana Englerta pokażemy 18 i 19 kwietnia na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

 • Trzytomowa publikacja o Jerzym Grzegorzewskim

  To. Biografia Jerzego Grzegorzewskiego Maryli Zielińskiej oraz album Jerzy Grzegorzewski 1939–2005 pod red. Janusza Górskiego są już dostępne w księgarni internetowej.

 • DUSZYCZKA – wspomnienie

  30 stycznia 2024 mija 20 lat od premiery Duszyczki Różewicza w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego. Zapraszamy do obejrzenia filmowego zapisu wspomnień!

 • Vouchery do Teatru Narodowego

  Długoterminowe vouchery do Teatru Narodowego to doskonały podarunek. Są dostępne online oraz w kasach Teatru. 

 • KLASA TN – 3. edycja projektu edukacyjnego

  Spotkania z młodymi ludźmi sprawiają nam mnóstwo radości! Już po raz trzeci zgłębiamy tajniki teatru z uczennicami i uczniami warszawskich szkół.

   

 • SZTUKA ROZMOWY. Podcast Teatru Narodowego

  Jak buduje się artystyczne relacje? Rozmowy z aktorkami i aktorami Teatru Narodowego. Zapraszamy do słuchania!

 • Recenzje po premierze CZEKAJĄC NA GODOTA

  Recenzenci i teatralni blogerzy dzielą się swoimi opiniami o spektaklu Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka.

 • CZEKAJĄC NA GODOTA – zwiastun

  Zwiastun Czekając na Godota Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka. Premiera spektaklu odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio.

 • Heroizm trwania | premiera CZEKAJĄC NA GODOTA

  Trwanie – uparte i heroiczne. Premiera Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio. 

 • CZEKAJĄC NA GODOTA – zapowiedź

  Zapowiedź Czekając na Godota Samuela Becketta w reżyserii Piotra Cieplaka. Premiera przedstawienia odbyła się 9 grudnia na Scenie Studio.

 • Rozmowa z Piotrem Cieplakiem

  „Wszystko, co człowiek może zrobić – złorzecząc, przeklinając, wściekając się, to jednak… czekać” – mówi Piotr Cieplak o pracy nad Czekając na Godota Becketta. 

 • PCHŁA SZACHRAJKA – 10 lat od premiery!

  6 grudnia 2023 mija 10 lat od premiery Pchły Szachrajki Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk! Zapraszamy do obejrzenia materiału o tym wyjątkowym, łobuzerskim spektaklu.


 • Księgarnia internetowa

  Publikacje poświęcone dziejom teatru i jego twórcom, w ofercie także torby i saszetki ze zdemontowanych banerów. Zapraszamy do księgarni internetowej!

 • FREDRO. ROK JUBILEUSZOWY – recenzje

  „Niezwykły spektakl, pozornie utrzymany w konwencji próby, stał się zatrzymanym w czasie sądem nad dziełem wybitnego komediopisarza” – recenzje po premierze Fredry w reżyserii Jana Englerta. 

 • Stawiany na pomnikach i przed sądem

  Fredro. Rok Jubileuszowy w reżyserii Jana Englerta – premiera odbyła się 1 grudnia. W roku 2023 świętowaliśmy 230 rocznicę urodzin komediopisarza.

 • Eimuntas Nekrošius – piąta rocznica śmierci

  20 listopada 2023 roku mija piąta rocznica śmierci Eimuntasa Nekrošiusa – jednego z najwybitniejszych europejskich twórców teatralnych ostatniego półwiecza.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO – recenzje

  „Znakomity spektakl”, „cały zespół aktorski gra koncertowo” – przedstawiamy recenzje i opinie krytyków oraz teatralnych blogerów o Opowieściach Lasku Wiedeńskiego.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO | zwiastun

  Premiera Opowieści Lasku Wiedeńskiego Ödöna von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej odbyła się 4 listopada na Scenie przy Wierzbowej.

 • OPOWIEŚCI LASKU WIEDEŃSKIEGO | premiera

  Cywilizacja na krawędzi, w kryzysie wartości – świat, który nie chce pomyśleć. Dramat von Horvátha w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej. 

 • Martyna Kander nagrodzona za scenografię do ALICJI...

  Martyna Kander z trzecią nagrodą w Ogólnopolskim Plebiscycie Musicalowych Premier Sezonu 2022/2023 za scenografię do spektaklu Alicji Kraina Czarów

 • Jubileusze dyrekcji Teatru Narodowego

  25 lat dyrekcji Krzysztofa Torończyka w odbudowanym Teatrze Narodowym. 20 lat dyrekcji artystycznej Jana Englerta. 

   

 • Wojciech Faruga z Nagrodą im. Konrada Swinarskiego

  Wojciech Faruga za reżyserię Dekalogu został uhonorowany Nagrodą im. Konrada Swinarskiego przyznawaną przez miesięcznik „Teatr”. Serdecznie gratulujemy!

 • Premiery sezonu 2023/2024

  Opowieści Lasku Wiedeńskiego, Czekając na Godota, Król Lear, Gra snów, a także Fredro, widowisko z okazji Roku Jubileuszowego Aleksandra Fredry. 

 • 80. urodziny Jana Englerta

  Jan Englert, dyrektor artystyczny Teatru Narodowego, 11 maja obchodzi 80 urodziny! Z okazji jubileuszu życzymy nieustającej wiary w teatr!

 • 100. przedstawienie KORDIANA

  Kordian – dramat o trudnych polskich wyborach, polskim niebie i polskim piekle. 26 kwietnia spektakl zagramy po raz setny! Z tej okazji przedstawiamy fotorelację zza kulis. 

 • Jan Frycz – 45-lecie pracy artystycznej

  Jan Frycz obchodzi jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych aktorskich wyzwań i artystycznych spełnień!

 • Gustaw Holoubek | Wielka Improwizacja

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przedstawiamy Wielką Improwizację w jego wykonaniu. Nagranie pochodzi z premiery Dziadów w reżyserii Kazimierza Dejmka.
 • Jan Englert wspomina Gustawa Holoubka

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka Jan Englert wspomina wybitnego aktora – „Gustaw Holoubek jest autorytetem, punktem odniesienia”.  

 • Gustaw Holoubek w Teatrze Narodowym

  W setną rocznicę urodzin Gustawa Holoubka przypominamy ten rozdział jego bogatej biografii artystycznej, który wiązał się z pracą w Teatrze Narodowym. 

 • 70. urodziny Sławomiry Łozińskiej!

  8 kwietnia Sławomira Łozińska obchodzi 70. urodziny! W tym roku przypada również 50. rocznica debiutu wybitnej aktorki w Teatrze Narodowym. Życzymy kolejnych wspaniałych ról!

 • Aktorki i aktorzy TN z Medalami Gloria Artis

  Małgorzata Kożuchowska, Sławomira Łozińska, Jarosław Gajewski i Arkadiusz Janiczek zostali uhonorowani Medalami Zasłużony Kulturze – Gloria Artis.

 • Piotr Cieplak z Nagrodą im. Tadeusza Żeleńskiego-Boya

  Piotr Cieplak został wyróżniony Nagrodą im. Żeleńskiego-Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji w Teatrze Narodowym.

 • Jan Englert – jubileusz 45-lecia pracy reżyserskiej

  Jan Englert po raz pierwszy reżyserował w 1978 roku. Jego najnowszą pracą reżyserską jest zrealizowany w Teatrze Narodowym Mizantrop Molière’a. 

 • Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej

  Z radością informujemy, że zrealizowany przez nas program dla szkół KLASA TN zdobył III nagrodę 13. edycji Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej.

 • Cykl POECI POLSCY online #kulturabezbarier

  Polska poezja w interpretacji Aktorów Teatru Narodowego – artystyczno-edukacyjny cykl POECI POLSCY #kulturabezbarier.

 • Przedstawienia Teatru Narodowego online

  Spektakle Teatru Narodowego zrealizowane w Teatrze Telewizji – wybór ze zbiorów Ninateka.pl oraz Vod.TVP. 

Korzystając z serwisu internetowego Teatru Narodowego akceptujesz zasady Polityki prywatności oraz wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Plik cookie możesz zablokować za pomocą opcji dostępnych w przeglądarce internetowej. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookie, kliknij tutaj