Warsztaty teatralne

Warsztaty w Teatrze Narodowym to praktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży, które budują świadomość teatralną, przygotowują do pełniejszego odbioru przedstawienia oraz inspirują do samodzielnej, twórczej pracy. Zajęcia prowadzą teatrolodzy, pedagodzy teatru, artyści. 21 i 22 stycznia zapraszamy na warsztaty związane tematycznie ze styczniową premierą – KRÓLOWĄ ŚNIEGU Hansa Christiana Andersena w reżyserii Piotra Cieplaka. „Królowa Śniegu – historie dopowiedziane” to zajęcia improwizowania opowieści przeznaczone dla dzieci w wieku od siedmiu do dziesięciu lat. Inspiracją dla uczestników będzie historia zaginionego Kaja, odważnej Gerdy i samotnej Królowej Śniegu. Dzieci wcielą się w rolę Pana Gaduły i opowiedzą na nowo, po swojemu, przygody bohaterów baśni Andersena. Warsztat wprowadza w tematy poruszane w spektaklu, pokazuje, jak budować opowieść oraz w jaki sposób przedstawić ją na scenie.

zobacz więcej »

 
   

SIODŁO PEGAZA – pożegnanie z tytułem

16 grudnia żegnamy się z SIODŁEM PEGAZA, przedstawieniem muzycznym w reżyserii Ewy Konstancji Bułhak, która przypomniała, że Jerzy Wasowski to nie wyłącznie Starszy Pan z kabaretu. Autorka scenariusza i reżyserii sięgnęła także po mniej znane, ale zawsze najwyższych lotów, utwory Wasowskiego w nowych aranżacjach Jakuba Lubowicza. SIODŁO PEGAZA jest wyprawą w rejony rozrywki przez duże „R”. Ewa Konstancja Bułhak, Marcin Przybylski oraz Paweł Paprocki interpretują liryczne i dowcipne piosenki z dramatyczną werwą. Kiedy trzeba subtelnie, innym razem żywiołowo, momentami przewrotnie.

zobacz więcej »

 
   

Tydzień na scenach Teatru Narodowego

W najbliższych dniach: MILCZENIE O HIOBIE – „Księga Hioba” w interpretacji Piotra Cieplaka; KRÓLOWA MARGOT – powieść Alexandre’a Dumas w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego; PCHŁA SZACHRAJKA – muzyczny spektakl w reżyserii Anny Seniuk do muzyki Macieja Małeckiego; FREDRASZKI – premierowe przedstawienie w reżyserii Jana Englerta.

zobacz więcej »

 
 

Rezerwacja biletów

pon.–pt. 9.00–19.00
sob. 11.00–19.00
nd. 16.00–19.00
tel. 22 69 20 604, 69 20 664
fax 22 69 20 742

Sprzedaż biletów i wydawnictw Teatru Narodowego online

bilety.narodowy.pl

Sprzedaż biletów

Pl. Teatralny 3
wt.–sob. 11.00–14.30 i 15.00–19.00
nd. od 16.00 lub na 2 godz. przed spektaklem

ul. Wierzbowa 3

czynna w dniach, w których grane są przedstawienia na scenie przy Wierzbowej lub na scenie Studio, na godzinę przed ich rozpoczęciem

 
Dział Promocji i Organizacji Widowni
Teatr Narodowy
Pl. Teatralny 3, 00-077 Warszawa